2013 YDS Başvuru Tarihi

2013 Ösym yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuru tarihlerinin ne zaman olduğu belli oldu.4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile Kamu Personelinin Yabancı Dil Bilgisi Seviyesinin Tespitine Dair Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Anılan Yönetmelik uyarınca Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde bir kez olmak üzere yılda iki kez; Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca (Dutch), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda bir kez yapılması öngörülen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (YDS) ilk uygulaması olan 2013-YDS İlkbahar Dönemi Sınavı 7 Nisan 2013 tarihinde uygulanacaktır.

Sınav Başvuru Tarihleri: 18-27 Şubat 2013

Sınav Tarihi: 7 Nisan 2013

2013 YDS Başvuru Tarihi hakkında detaylı bilgi kaynağı,

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

FaceBook ta paylaş

2 Responses to “2013 YDS Başvuru Tarihi”

  1. vatt 18 Şubat 2013 at 13:06 #

    yds başvuru tarihi başladı ama ortada başvuru klavuzu yok hangi bankaya ne kadar sınav ücreti yatırılacağı belli değil. sitelere bakıyoruz hiçbirinde buna dair bir bilgi yok.bu nasıl iştir….. bilen varsa bişeyler yazsın lütfen

Bir Cevap Yazın