Gazi Üniversitesi Akademik Personel Alımı 2013

Gazi Üniversitesi Akademik Personel Alımı 2013, aşağıda detayları verilen bölümlere ve branşlarda Akademik Personel,öğretim üyesi alımı yapılacaktır.  Öğretim üyeliği için şartları uyan akademik personel adaylarını için gerekli başvuru şartları yazımızda belirtilmiştir.

Genel Açıklamalar

 1. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihi itibariyle 15 (Onbeş) gündür.
 2. İlan edilen kadrolara başvuracak adayların 2547 Sayılı Kanunun 26 / (a), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin 18. Maddesinde öngörülen şartları taşımaları zorunludur.
 3. İlan edilen Profesörlük kadrolarına daha önce Profesörlüğe yükseltilmiş ve atanmış olan adaylar başvuramazlar.
 4. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 5. İlan edilen kadrolara başvuranlar, atanmaları halinde kurum dışında, eğitim-öğretim faaliyetleri hariç 3 (üç) yıl süreyle mesleklerini serbestçe icra etmemeyi; atanmaları halinde varsa muayenehaneleri veya özel sağlık kuruluşlarındaki mesleki faaliyetlerini sonlandırmayı taahhüt etmiş ve atandıktan sonra en az 3 yıl Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde döner sermaye faaliyetleri kapsamında gelir elde edilen hizmetlerde çalışmayı kabul etmiş sayılırlar.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Profesörler İçin :

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde görev yapacak olup adayların Personel Dairesi Başkanlığına şahsen verecekleri başvuru dilekçesi ekinde (http://personel.gazi.edu.tr/ adresinde bulunan dilekçe);

 • Özgeçmiş,
 • Yayın Listesi,
 • (2) iki adet fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı sureti,
 • Doçentlik belgesi,
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.

Adayların ayrıca özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Personel Dairesi Başkanlığından temin edecekleri gönderim kutusu içerisinde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

i

Bölüm

ABD

Unvanı

Derece

Adet

Açıklama

Tıp
Fakültesi

Cerrahi
Tıp Bilimleri

Ortopedi
ve Travmatoloji

Profesör

1

1

Spor
yararlanmaları ve artroskopikeklem
cerrahisi konularında yurtdışı tecrübesi ve
çalışmaları olmak ve en 
az2 yıl
Öğretim Üyesi. olarak görev
yapmış olmak.

Tıp
Fakültesi

Cerrahi
Tıp Bilimleri

Ortopedi
ve Travmatoloji

Profesör

1

1

Omurga
Cerrahisi konusunda yurtdışında eğitim
almış olmak ve en az 2 yıl Öğretim Üyesi olarak
görev yapmış olmak.

Gazi Üniversitesi Akademik Personel Alımı 2013

Etiketler: ,

FaceBook ta paylaş

İlk yorumu siz yapın.

Bir Cevap Yazın